Niezwykle eleganckie oraz gustowne artykuły dekoracyjne do domu

Zapraszamy na naszą stronę

Surowe wnętrza numerem jeden

Naturalizm i surowość w wyposażeniu wnętrz to hit ostatnich kilku miesięcy, który zdobywa sobie coraz większą ilość fanów. Trudno się dziwić, ponieważ ten styl to jawny powrót i zwrot ku naturze, który w modernistycznym świecie nieco się zagubił. Wnętrza, w których ściany zostają w zasadzie całkowicie surowe, dają wbrew pozorom wrażenie przytulności oraz ciepła, bliskości z naturą nawet w wielkich miastach.

Jakie materiały będą się dobrze nadawały?

Wśród najlepszych środków, dzięki którym osiągniemy taki efekt, są zdecydowanie kamień naturalny oraz cegła czy chociażby imitacja cegły, lżejsza od swojego oryginału. Doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach ścian surowe deski, przymocowane do ściany poziomo. Także tapety przeżywają dzisiaj swoje odrodzenie, ciesząc się coraz większą popularnością.

Jakie wyposażenie wzmacnia efekt powrotu do natury?

Meble, jakie skomponujemy do takiego wnętrza, przede wszystkim powinny mieć bardzo proste formy, nieskomplikowane kształty oraz raczej jasne kolory. Najlepiej, aby również były wykonane z jak najbardziej naturalnych materiałów. Doskonale sprawdzą się tutaj na przykład łóżka o drewnianych, solidnych ramach, bujane fotele, lampy z elementami drewnianymi czy na przykład wiklinowymi. W oknach najlepiej byłoby zawiesić zasłony uszyte z lnianych lub muślinowych materiałów, najlepiej również w jasnych kolorach bądź zastanowić się nad drewnianymi żaluzjami na całe okna. Okien równie dobrze można niczym nie zasłaniać i wtedy będą dawały rewelacyjny efekt przejrzystości oraz otwartości na naturę.

« »

© 2018 Niezwykle eleganckie oraz gustowne artykuły dekoracyjne do domu. Theme by Anders Norén.